Vybíráme plot

Jestliže vlastníte rodinný domek, jistě si kladete otázku, jaký vybrat typ oplocení, aby splňoval co nejvíce požadavků. Plot neslouží pouze k oplocení pozemku, ale má dodat vám i vašemu bydlení dostatek soukromí, napomoci k bezpečí, ochraně a zároveň plnit dekorativní funkci.

Vybíráme plot

Betonové ploty jsou ideálním typem oplocení, který splňuje všechny požadavky. Beton je velmi kvalitní materiál, který je odolný vůči nejrůznějším klimatickým podmínkám. Přitom nevyžaduje speciální údržbu a dosahuje velmi dlouhé životnosti. Vyberte si i vy betonový plot podle vašich představ.

 

Jak si můžete betonový plot představit

Volitelná výška plotu zajistí dostatek soukromí a zároveň kontakt s okolním světem. Výšku plotu určujete sami počtem betonových panelů, ze kterých je plot tvořen. Betonové ploty se skládají ze sloupků, mezi které lze umístit jeden panel, který může být zakončen například panelem proloženým dřevěnými latěmi. Lze vybírat mezi různými barvami a typy dřeva. Jestliže hledáte spíše oplocení, které poskytuje maximální soukromí, stačí umístit více betonových panelů na sebe, obvykle tři nebo čtyři. Celkově tak tvoří výšku cca 2,5 metrů. Vrchní panel může být zaoblený případně opět doplněný dřevěnými prvky. Dále je třeba vybrat z různých druhů dekorů, například imitace štípaného či skládaného kamene nebo cihel.

Zvolte svému plotu barevný odstín, který bude skvěle ladit s vaším domem i zahradou. K dispozici jsou přírodní nenápadné barvy například odstín pískovce, ale také barvy extravagantní a výrazné. Další skvělou vlastností betonových plotů je jejich snadná montáž. Jednoduše vyměříte vzdálenost pro vyhloubení děr, které slouží k upevnění sloupků, mezi které nasunete jednotlivé desky. Stejně tak ani demontáž není náročná. Finální design betonového plotu záleží jen na vašich požadavcích a fantazii. Pokud si nevíte rady, obraťte se na odborníky, kteří vědí, jak na to, a velmi rádi vám s výběrem i montáží pomohou.
1 odpovědí na "Vybíráme plot"

  1. Lenna  Kvě 14, 2018 v 22:51

    Ahoj Mně se tedy poslední dobou zdají něktéré výstřelky, co se týče plotů opravdu přehnané. Lidi zřejmě už nevědí co zvolit, aby to bylo opravdu extra. Já jsem zastáncem těchto klasických plotů. Konkrétně máme tento http://www.amstor.cz/pletivo-poplastovane-zelene-s-napinacim-dratem-snd-160-cm. Poslední dobou se mi líbí i dřevěné ploty. Ale je to čistě můj názor:)

    Odpovědět

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód