Toužíte po zdravých a krásných vlasech? Na tyto 3 základní pravidla byste neměli zapomenout

Vlasy bývají označovány jako koruna krásy. Chcete-li, aby byly zdravé, zářivé a mohli jste se jimi pyšnit, budete muset vynaložit jisté úsilí. Základem všeho je správná péče. Spousta z nás se však na nich, ať už vědomě nebo nevědomě, dopouští celé řady chyb a tím jim prokazatelně škodí. Dejte sbohem všem hříchům, které na nich pácháte, a držte se těchto tří zlatých pravidel.

Toužíte po zdravých a krásných vlasech? Na tyto 3 základní pravidla byste neměli zapomenout

Kvalitní vlasová kosmetika

Přípravky jsou často plné škodlivých látek, obloukem se vyhněte těm, v jejichž složení nechybí diethanolamin, parabeny, sulfáty nebo polyethylenglykol, které vaši kštici zbytečně zatěžují a mohou způsobovat i nepříjemné alergie. Sáhněte naopak po produktech s vysokým podílem přírodních složek, které jsou dostatečně šetrné, a tak je můžete bez obav používat každý den. Pokud se v širokém sortimentu trochu ztrácíte, pak vám mohou v orientaci pomoci certifikáty. Přísné požadavky garantuje certifikát ECOCERT, který garantuje ještě přísnější požadavky, než u biokosmetiky, a kterým se jako jedna z mála pyšní řada Maraes od přírodní profesionální vlasové kosmetiky Kaaral.

 

Adekvátní péče

Staré známé pořekadlo říká, že všeho moc škodí. A my mu můžeme dát za pravdu i v tomto případě. Vydejte se zlatou střední cestou a s počtem přípravků to nepřehánějte. Mohli byste tak lehce docílit zcela opačného výsledku – vlasy budou zatížené, zplihlé, budou více padat a lámat se. Bez čeho se však rozhodně neobejdete, to je šampon na vlasy. Volte takový, který jim poskytne potřebnou výživu, ochrání je před škodlivými vlivy prostředí a zajistí jim nepřekonatelný lesk. Čas od času použijte také masku na vlasy, která jim poskytne hloubkovou regeneraci. Střídmost dodržujte také v případě stylingových přípravků při finální úpravě účesu.

 

Vhodná životospráva

V neposlední řadě nepodceňujte také správnou životosprávu. Tato stránka věci bývá často opomíjená, a to i přesto, že strava významným způsobem ovlivňuje kvalitu vlasů. Jídelníček by měl být bohatý hlavně na bílkoviny, pochutnejte si proto na luštěninách, mase, vejcích nebo sójových výrobcích. Pravidelně zařazujte také ryby, které jsou bohaté na zdravé tuky a dodají vaší hřívě krásný lesk. Samozřejmostí jsou vitamíny v podobě ovoce a zeleniny. Tak, „naordinujte“ si zdravý jídelníček a projezte se ke kráse!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód