Talíře a jiné nádobí do kuchyně

Od stvoření světa existuje široký sortiment talířů. Od plochých kamenů a misek z kokosových skořápek až po dnešní moderní designy. V nabídce často můžeme najít mělké talíře, hluboké talíře, dezertní talíře, servírovací a oválné talíře, pizza talíře, ale také sady talířů a dětské jídelní sady.

Talíře a jiné nádobí do kuchyně

Materiál

Talíře se vyrábějí z různých druhů materiálů, jakými jsou například keramika, porcelán nebo sklo.

 

Barvy a vzory

Oblíbenými jsou barevné talíře vyrobené z keramiky, ke kterým si může zkompletovat celou sadu tvořenou kromě talířů i konvicemi, hrníčky, mlékovkou a jinými kousky. Často se vyskytují také různé sady keramických talířů ozdobené hravými dekory. Pro děti se popřípadě vyrábějí dětské jídelní sady vyrobené z keramiky nebo odolných plastů, které jsou vyzdobeny veselými obrázky dětských hrdinů nebo pohádkovými postavami.

V kuchyni se často využívají i různé dózy na potraviny. Ať už si potřebujete nabalit jídlo do školy nebo do práce nebo jen ušetřit místo ve spíži či v lednici, dózy vám v tom mohou pomoci. Existuje nespočet různých typů dóz, které jsou vyrobeny z tradičních materiálů a v dnešní době už i v moderních designových provedeních. Zmínit lze například plechovky s různými motivy, skleněné dózy s plastovými nebo dřevěnými víčky, keramické dózy, celoskleněné výrobky nebo dózy dřevěné. Jejich výhodami jsou snadná údržba, příjemný vzhled a příznivé ceny. Jedná se také o vkusný doplněk do vaší domácnosti.

Velmi důležitým a možná nejdůležitějším prvkem v kuchyni jsou hrnce. Každý si občas potřebuje něco uvařit a jak jinak než v hrncích? Často se používají hrnce z materiálů, které nerezaví, jde o tzv. nerezové hrnce. Bez nerezových hrnců se v dnešní době již neobejde snad žádná kuchyně. Jde o široký sortiment kusových hrnců v několika designech i provedeních, s nerezovou i skleněnou poklicí, s nerezovými i plastovými uchy a úchyty. Co se týče designu, vyskytují se jednak klasické hrnce a také velmi moderní hrnce s jednoduchým designem. Najít můžete i hrnce na těstoviny s praktickým nerezovým sítem nebo tradiční nerezové hrnce.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód