Svatba v den svatého Valentýna?

Svatba v den svatého Valentýna?

Pro někoho je to americký svátek, kterému se rád vyhne, pro někoho je to však den, kdy chce se svým protějškem oslavit lásku. Valentýn patří mezi nejdiskutovanější dny v roce a často je tak vybírán jako svatební datum. Myslíte, že je to šťastná volba nebo nosí spíše smůlu?

 

1) Svatba v černém

V minulosti nebylo typické, že nevěsty byly vždy v bílém. Například na jihu Španělska bylo zvykem, že se vdávalo v černých svatebních šatech. Svatby zde probíhaly velmi brzy ráno a na oddání čekalo, v den svatého Valentýna, klidně až 300 lidí, tedy 150 zamilovaných párů. Běžné totiž bývaly hromadné svatby pro chudé. Svatební šaty bývaly vedle černé barvy i červené, žluté či modré. Každá žena si v ten den oblékla své nejlepší společenské šaty, barva nebyla nijak významným aspektem.

 

2) Láska vše překoná

Některé svazky, které byly uzavřené na svatého Valentýna, byly téměř až odsouzeníhodné. Například v Argentině si žena vybrala jako svého nastávajícího vraha své sestry. Žena ovšem byla přesvědčená, že je její partner nevinný, i přesto, že většina důkazů nasvědčovala opaku.  Nevěsta si svatbu prosadila i přes nesouhlas své rodiny. Oproti běžným svatebním obřadům, kdy se na novomanžele snáší pouze hrstky rýže, které mají zajistit štěstí a hojnost v manželském životě, v tento svatební den vzduchem létala zelenina a vajíčka, jako výraz nesouhlasu ostatních spoluobčanů.

 

3) Vzít si Prince

Jako malé holky si spousta z nás vysnilo, že si jednou vezme prince. A Mayte Garcii se tento sen vyplnil. Vzala si totiž hvězdu amerického soulu, rocku a funky – Prince. Tato svatba byla stanovena na 14. února, tedy den svatého Valentýna. Nechyběly krásné sněhobílé svatební šaty, luxusní svatební oblek, květiny, dokonce i bílá limuzína a romantické obřad v kostele. Prince na tuto svatbu složil dokonce i vlastní skladbu a pojmenoval ji Kámasútra. Bohužel toto manželství vydrželo pouze tři roky.

 

4) Výjimka, co potvrzuje pravidlo

O svatbě v únorovém datu, na svatého Valentýna se často říká, že nosí smůlu a pár, který se v tento den vezme, se v blízké době také rozvede. Existují však výjimky. Mezi takové patří známá mexická herečka Salma Hayek, která si 14. února 2009 v Paříži vzala slavného miliardáře Francoise-Henriho Pinaulta. Na svatbě byl celý dlouhý seznam slavných hostů a celebrit, nechyběl originální obřad v benátském divadle a krásné svatební šaty, ve kterých byla nevěsta jako z romantického filmu. A světe div se, manželství zatím funguje a klape dodnes!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód