Správný výběr podprsenky

Podprsenka, která dobře padne, může udělat víc, než jen pomoci vám vykouzlit svůdný dekolt. Může také způsobit, že se budete cítit zdravěji a pohodlněji. Podprsenka, která je příliš velká, příliš malá nebo prostě nesedí správně, může způsobit bolest zad, může dráždit pokožku a obecně způsobit, že se budete cítit nepříjemně.

Správný výběr podprsenky

Změřte se dříve, než půjdete nakupovat

Vaše velikost podprsenky se může z roku na rok měnit, takže se ujistěte, že je aktuální. Změny hmotnosti a hormonálních výkyvů (těhotenství, kojení, menopauza) mohou ovlivnit velikost prsou a tedy i košíčků. Použijte pružný metr na měření dvou oblastí: přímo pod prsy kolem žebrové části a okolo celé části prsou. První číslo určuje velikost obvodu, druhé je velikost košíčků.

 

Zkoušejte

Ohněte se dopředu či dozadu, zvedněte ruce a zpevněte záda. Postavte se vzpřímeně a nastavte ramínka tak, abyste se ujistili, že vaše prsa jsou tam, kde mají být. Pokud potřebujete podprsenku pod večerní šaty s odhalenými zády, správnou volbou bude samodržící podprsenka. Velkou službu ženám dělá i push-up podprsenka, která vám dokáže opticky zvětšit prsa o jednu až dvě velikosti a sedne krásně třeba pod bolerko.

 

Musí správně sedět

Dobře padnoucí podprsenka musí správně sedět. Pokud máte příliš velkou podprsenku, zadní část vám vyběhne až nad lopatky. Vyberte si menší velikost, která sedí uprostřed zad.

 

Proč si dát záležet na výběru podprsenky?

Musíte vědět, že nesprávně vybraná podprsenka může poškodit tkáň prsu. A pokud prsa nepodporuje správně, můžete to vést k problémům. Na správný výběr podprsenky by si měly dát pozor zejména ženy s velkými prsy, které z nesprávných velikostí mívají otlačeniny v ramenou a konstantní tlak může způsobit třeba migrény.

 

Podprsenka pro sport

Dobrá sportovní podprsenka je nutností pro každou ženu sportovkyni, ale je to mnohem víc než jen cvičební vybavení. Ve skutečnosti sportovní podprsenky poskytují ověřené zdravotní a výkonnostní výhody. Sportovní podprsenky mohou chránit vaše tělo a zlepšit vaše sportování, ale nejsou jen pro pohodlí a podporu. Jsou důležité pro udržení integrity prsní stěny a tvaru prsu. Příliš intenzivní pohyb může vést k tomu, že vazivo okolo prsů se roztáhne a roztrhne. Mnoho z těchto poškození je nevratných a způsobují pak pokleslá prsa. Právě sportovní podprsenka poskytuje dostatečnou podporu, aby se zabránilo předčasnému vzniku těchto poškození.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód