Řada s avokádem

Řada s avokádem

Olej z avokáda je spíše známý jeho využitím v kuchyni, avšak skvěle prospívá i naší pleti. Je složkou mnoha krémů. Avokádový olej obsahuje omega-3 mastné kyseliny a vitamíny A, D a E. Pojďme se podívat na jeho účinky.

 

  1. Vyživuje pokožku

Avokádový olej obsahuje taky kromě vitamínu E draslík, lecitin a mnoho dalších živin, které pokožku hydratují a vyživují. Vrchní vrstva kůže zvaná epidermis tyto živiny snadno absorbuje a tím je pleť zdravější.

  1. Zmírňuje ekzémy

Díky antioxidantům a vitamínům, které avokádový olej obsahuje, pomáhá léčit suchá, podrážděná a šupinatá místa na kůži, které bývají často spojené s ekzémy a lupenkou.

  1. Léčí akné

Vzhledem k hydratačním vlastnostem avokádového oleje, snižuje riziko tvorby akné. Olej má protizánětlivé účnky, které pomáhají při zánětech a zarudnutí při onemocnění akné.

  1. Pomáhá hojení ran

Mastné kyseliny a kyselina olejová v avokádovém oleji podporují syntézu kolagenu, což je proces, při kterém dochází k vytváření nových pojivových tkání. Tudíž tento olej urychluje hojení ran a snižuje vznik zánětu při hojení.

  1. Snižuje známky stárnutí

Konzumace tohoto ovoce napomáhá pokožce si udržovat svou pružnost. Proto jsou k dostání i různé pleťové a tělové krémy, například skvělým pomocníkem je „Tělové mléko Avocado Ziaja“, které pokožce navrací její zdravý vzhled, pružnost a doplňuje jí lipidy.

  1. Napomáhá zdraví nehtům

Avokádový olej se taktéž používá při léčbě suchých a lámavých nehtů. Jeho složky nehty vyživují a chrání. Výborné jsou krémy na ruce s tímto olejem.

  1. Ošetřuje spálenou pokožku sluníčkem

Složky v podobě vitamínu E, beta – karotenu, vitamínu D, bílkovin, lecitinu a esenciálních mastných kyselin podporují zklidnění a hojení pokožky při spáleninách způsobených opalováním. Navíc častá konzumace avokáda způsobuje to, že je tělo více chráněno před UV zářením.

Avokádový olej je skutečně prospěšný našemu tělu, využijte nabídky našich krémů na ruce, tělo i obličej.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód