Pro jakou garáž se rozhodnout? Samostatná nebo v domě

Každý majitel vozidla si přeje svou vlastní garáž, kde by ho mohl ukrýt před vandalstvím nebo nepřízní klimatických vlivů. Pokud se do našeho zájmu dostala klasická garáž, přichází důležitá otázka, pro jakou se rozhodnout. Buď může samostatně stát vedle našeho domu nebo se stát průchozí součástí, kde se dá zřídit i menší dílna a servisní místo.

Pro jakou garáž se rozhodnout? Samostatná nebo v domě

Z většinového hlediska se lidé rozhodují pro samostatný objekt, ale podle našeho názoru jde spíše o nápad ženy která nechce mít tuto špinavou část připojenou k dalším místnostem. Obavy ze zápachu a špíny jsou určitě na místě, jak je to doopravdy?

 

Garáž je dlouhodobou investicí

Garáž je z finančního hlediska náročným zásahem do rodinného rozpočtu. Stejně tak vám zabere velkou část prostoru, pokud si jí připojíte rovnou k domu. Kromě toho velmi často narušuje tepelné proudění a izolaci.

Právě z těchto obav a důvodů se lidé raději rozhodují pro samostatný přístřešek na auto nebo pro betonovou garáž mimo konstrukci domu. Nemusí být postavena hned vedle zdi rodinného domu, ale klidně až na okraji samotné zahrady.

 

Tepelné ztráty a samostatná garáž

Ať už jsou výhody spojené garáže s domem jakékoliv, vždy je lepší s postavit samostatnou prefabrikovanou garáž, kde se neprojevují žádné tepelné ztráty. Garáž vám pak nedělá žádné potíže a dům není ochlazován studenými zdmi. Je tedy mnohem vhodnější si nechat postavit přístřešek na auto nebo samostatnou garáž vedle domu. Spojená garáž již dávno není ideálním řešením.

Přístřešek na auto jako skvělá volba

Přístřešek na auto je z pohledu finančních nároků mnohem ekonomičtější a představuje hospodárné řešení výstavby úkrytu pro vozidlo. Dá se ušetřit i na celé realizaci, jelikož šikovnější kutil s dokáže přístřešek na auto postavit zcela sám bez jakékoliv pomoci. Otevřené strany stavení umožňují rychlejší osychání vozidla, takže se předchází zbytečným komplikacím s korozí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód