Připravte svou imunitu na podzim

Léto je zatím v plném proudu a na podzim se nám nechce ani pomyslet. Přesto už ranní tma a chladné večery napovídají, že podzim se blíží a sním i věčné rýmy a nachlazení. Na zlepšení imunity vsaďte na vitamíny.

Připravte svou imunitu na podzim

Výkyvy počasí oslabují Velký nápor na náš organismus jsou právě výkyvy počasí, kdy odpoledne je horko, ale večery už jsou studené. Zapomenutá mikina nás tak může stát pár dní rýmy a pokašlávání, což nám může dost znepříjemnit zbytek léta. Můžeme si ale s lepší imunitou a odolností proti nastydnutí pomoci, stačí pár jednoduchých věcí.

· dostatek spánku. Odpočinek a čas na regeneraci je základ, přesto v létě spíme méně a snažíme si co nejvíc užít krásné počasí. Únava je hlavní faktor, který oslabuje imunitu. Nezapomínejte odpočívat, relaxovat a spát.

· pravidelný pohyb. Nemusíte denně uběhnout maraton, ale pokud je vaše tělo zvyklé na určitou zátěž, vyrovnává se s případným nachlazením lépe a déle mu odolává

· vitamíny. Bez nich to nepůjde, pomáhají našemu organismu v boji s oslabenou imunitou a často si neuvědomujeme, že jich máme málo. Využijte sezónní ovoce a zeleninu a dopřejte si dostatek vitamínu C i všech ostatních, které vaše tělo ke správnému fungování potřebuje. Chutný způsob, jak do sebe dostat hodně vitamínů, je smoothie. Koktejl z ovoce a zeleniny doplněný o tekutinu, bylinky a semínka je pravou vitamínovou bombou. Dobrým pomocníkem k jeho přípravě vám bude kuchyňský mixér Orava 500W, který díky 23 000 otáčkám za minutu zvládne hravě rozmixovat i obilí nebo kostky ledu. Jednoduše tak do nádoby o objemu 570ml dáte ovoce a zeleninu, které máte zrovna po ruce, doplníte vodu nebo mléko podle chuti a přidat můžete i ořechy nebo jiná semínka a zapnete mixér. Nerezové nože a vysoké otáčky se o vše postarají a tak si můžete už za pár minut vychutnat lahodné smoothie. Mixovací nádoba má navíc praktické víčko, které umožní si svůj koktejl vzít kamkoli s sebou a nebát se, že vyteče. Nebojte se zkoušet nové chutě a kombinace, ve smoothie je dovoleno vše.

Užívejte si léta i příchodu podzimu bez omezení, které by s sebou přineslo nachlazení a rýma. S posílenou imunitou budete lépe odolávat výkyvům počasí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód