Máte doma sedačku nebo pohovku?

Vypadá to jen jako jiný výraz pro stejný kus nábytku, ale zdání klame. Mezi sedačkou a pohovkou je celkem podstatný rozdíl. Bude stačit, když vám napovíme, že důležitou návštěvu byste na pohovku zvát neměli nebo jste zvědaví na další detaily?

Máte doma sedačku nebo pohovku?

 

 

Pohovka slouží pro odpočinek

Starodávným slovem gauč se za První republiky výhradně pohovka. A dávalo to smysl. Kořen slova totiž leží ve francouzském coucher, které odkazuje na spánek. Klasická pohovka nemá opěradlo – to nahrazuje velké množství polštářů obvykle různých velikostí. Hodí se hlavně k podložení zad nebo pro příležitostný spánek. Návštěvy proto posezením na pohovce rozhodně neuctíte.

 

Sedačka je symbolem luxusu

To sedačka nebo sedací souprava je jiný level. Název pochází až a Arábie a mluví o suffah, což je dřevěná nebo kamenná lavička. Prioritou pohovky je proto rozhodně sezení. To ale neznamená, že se omezuje pouze na něj.

Moderní sedačky nabízejí často i plnohodnotnou spací plochu nebo úložný prostor a to bez jakýchkoli omezení po estetické stránce. Rozkládací sedačku od té statické na první pohled často nepoznáte, vypadá stejně luxusně i pohodlně a zastává i stejnou estetickou funkci. jen s příchodem noci se její vizáž na pár hodin změní k nepoznání. 

 

Kvalitní sedačky od českého výrobce

Základem dobré sedačky, která dlouho vydrží a nevadí jí ani častě změny poloh, je kvalitní konstrukce i potahový materiál. V e-shopu Nábytek Polodna najdete výhradně právě takové kousky. Stačí si jednoduše vybrat svůj oblíbený design nebo tvar. O barevné ladění se starat nemusíte, vybrat si můžete z mnoha barev i druhů potahových látek. Všechny výrobky pochází ze zlatých ručiček českých řemeslníků a není problém zakoupit také nábytek přímo na míru. Pokud chcete kvalitu za přijatelnou cenu, určitě vás dostupná nabídka více než uspokojí. Veškerý nábytek si navíc můžete po ČR a SR nechat doručit zcela zdarma.
1 odpověď na "Máte doma sedačku nebo pohovku?"

 1. Andrea Nováková  Zář 5, 2016 v 12:15

  Dobrý den,
  Vyhlídla jsem si tuto sedačku http://www.nabytek-elegance.cz/rohova-sedaci-souprava-sunhouwer máte někdo nějaké zkušenosti s tímto e-shopem, láká mě že je tam i doprava zdarma i seřízení i že mi to donesou až do domu. Když tak mi poraďte jestli jsem si vybrala správně, děkuji 🙂 .

  Odpovědět
 2. Martin Novotný  Zář 20, 2016 v 9:24

  Dobrý den, paní Nováková,
  u Nábytek-Elegance jsme se již kupovali sedací soupravu i obývací stěnu a žádný problém nenastal. Dovezli vše v pořádku tak jak měli, takže můžu doporučit. Koukal jsem na tu Vaši sedačku co jste vybrala http://www.nabytek-elegance.cz/rohova-sedaci-souprava-sunhouwer , a dával bych bacha jen na to pokud máte malé děti nebo nějaké zvířátko v domě aby ta bílá barva nebyla zašpiněná, jelikož na tom jde všechno vidět. Tak snad budete mít štastnou ruku při vybírání jak my a bude vám sloužit dobře.

  Odpovědět

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód