Máš po celém dni namožené oči? Vyzkoušej tyto domácí obklady na unavené oči!

Máš po celém dni namožené oči? Vyzkoušej tyto domácí obklady na unavené oči!

Oči se nejčastěji namůžou při dlouhé práci s počítačem, ale i v kanceláři s umělým osvětlením, nebo v místech s mnoha barvami. Důsledkem je nepříjemné pálení a často i suchost očí. Pokud i tebe trápí unavené oči, dopřej jim relax. Vyzkoušej  domácí obklady na unavené oči nebo masáž očí.To vše najdeš v tomto článku.

Připrav si v pohodlí domova jednoduché obklady na oči:

1. Obklady z fenyklu

Zalej dvě čajové lžičky rozmačkaných fenyklových semínek se čtvrt litrem vody a nech deset minut louhovat. Do vychladlého odvaru namoč vatový tampon a přilož ho na zavřené víčko.

2. Chladivý obklad

Dej malý ručníček na chvíli pod tekoucí studenou vodu a přilož si ho na bolavé oči. Nenech ho působit déle než pět minut.

3. Petrželový obklad

Petrželku nech několik hodin louhovat a vodou si propláchni oči. Odvar můžeš použít i na obklady, které zmírňují otoky očí.

4. Čajový obklad s heřmánkem

Čajové sáčky s heřmánkem zalej horkou vodou a nech trošku vychladnout. Potom sáčky na očích nech působit 5 až 10 minut. Na další obklad použij vždy nové pytlíky! Navíc si vedle relaxování vypiješ heřmánkový čaj.

5. Obklad ze šalvěje

Pytlíčky se sušenou šalvějí vylouhuj v horké vodě asi 15 minut. Pak si je přilož na oči, nech působit 5 až 10 minut.

6. Okurky

Plátky chlazené okurky si polož na oči. Posaď se do pohodlného křesla, měj hlavu vzhůru nad tělem, protože taková poloha snižuje průtok krve do očí a snížíš si otok.

okurkový-obklad

Pokud na odvary nemáš čas, použij alespoň své ruce:

Relax očí: Poklepávaj jemně konečky prstů kolem očí.

Masáž očí: Bříšky prstů si začni pomalými krouživými pohyby masírovat oční bulvy. Dávej velký pozor! Potom střídavě pohybuj prsty shora dolů a zdola nahoru. Opakuj šestkrát. Pak očima desetkrát silně zamhuř a odpočiň si.

Na uklidnění očí: Přikryj si oči dlaněmi, aby se do nich nedostalo světlo. Pak na okamžik otevři a zavři víčka. Znovu vytvoř rukama jakousi tmavou jeskyňku a nech oči odpočinout.




Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód