Jaro v zahradě potěší, ale i přidělá starosti

Kdo má zahradu, terasu nebo alespoň pár květináčů za oknem, ten s prvními paprsky začne vyhlížet jaro. Květiny i třeba zelenina nám dokážou při jejich pěstování přinést mnoho radosti, než ale vyrostou, čeká nás plno práce. Na zahradě to platí dvojnásobně.

Jaro v zahradě potěší, ale i přidělá starosti

 

Záhony i skleník se musí po zimě upravit a připravit na novou sezonu. Kromě toho je ale potřeba i zkontrolovat všechno nářadí, provést údržbu sekačky a dalších strojů a samozřejmě i zjistit škody, které napáchala zima. Neustálé změny teplot, slunečné dny a mrazivé noci nedělají dobře dřevu ani stavebním materiálům. Zkontrolujte tak ploty a dělicí stěny, zda jsou v pořádku, nejsou poškozené, ukotvení je stále stabilní a také zda bude potřeba nový lak či impregnace. Kontrolu bude potřebovat i pergola a nezapomeňte na střechy přístřešků nebo nad posezením. Pokud máte zahradní nábytek venku celoročně, i jemu věnujte svůj čas pro kontrolu stavu a případné opravy.

Přes léto si všimneme každého problému, protože jsme a zahradě denně a používáme ji k odpočinku i na ní pracujeme, v zimě však na ní moc času netrávíme a tak může zběžné kontrole nějaká závada utéct. Věnujte proto kontrole stavu vybavení zahrady dostatek času, abyste později nemuseli řešit nepříjemnosti. Pokud máte na zahradě dětské hřiště, různé přístřešky na popelnici nebo dřevo, vysoké konstrukce pro houpačku a další věci, buďte při kontrole opravdu pečliví. Vše musí být v pořádku, myslete na prověření i ukotvení a stability, abyste si i další léto mohli užít v pohodě a klidu. A když náhodou nějakou závadu objevíte, nesmutněte. Na www.vladeko.cz najdete široký výběr nejen dřevěných věcí pro zahradu, od plotů a pergol až po okrasné džbery nebo truhlíky. Třeba zimní škoda nebude starostí, ale důvodem k pořízení nového posezení nebo přístřešku pro dřevo a udělá vám radost.
1 odpovědí na "Jaro v zahradě potěší, ale i přidělá starosti"

  1. Noel  Dub 7, 2018 v 18:52

    Ještě bych připomněl péči o zahradní jezírko, pokud máte. To je na jaře v zahradě taky prioritní záležitost. Jarní vyčištění a nastartování má vliv na celou sezonu. Já postupuji podle rad v tomto článku https://www.homepond.cz/produkty/jezirko-na-jare/ doporučuji vám ho též.

    Odpovědět

Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód