Jak před létem posílit imunitu? Vsaďte na vitamíny

Za oknem jaro a slunce, jakmile ale vyjdeme ven, přepadnou nás spíše myšlenky na zimu. Nejraději bychom zůstali doma, ale to většinou nejde, musíme do práce, do školy, na úřad, nakoupit, vyzvednout děti, dojet na kroužek, vyvenčit psa a mnoho dalších každodenních činností na nás čeká. Zvládnout rozmary počasí ve zdraví nám pomohou vitamíny.

Jak před létem posílit imunitu? Vsaďte na vitamíny

Po loňském suchém a teplém létě je zatím letošní počasí jako na houpačce. Ráno škrábeme skla aut, odpoledne je nám horko i v tričku a k večeru nás nechá prochladnout studený větřík a nečekaná přeháňka. Dost velký nápor na náš organismus a tak se často potýkáme s rýmou, kašlem a bolestí v krku. Svému tělu ale můžeme s lepší imunitou a odolností proti nastydnutí pomoci. Základem je dostatek spánku a odpočinkových aktivit, abychom měli kde a jak čerpat síly. Právě proto, že po zimě jsme natěšení na různorodé venkovní aktivity, se vrhneme na běhání, kolo a další sporty v rámci přípravy na dovolenou, ale zapomínáme odpočívat. Únava je hlavní rizikový faktor, který nás oslabuje, nezapomeňte tedy i na relax, kávu s kamarádkou nebo třeba čtení knihy u dobrého čaje.

Druhým velkým pomocníkem v boji proti oslabené imunitě jsou vitamíny, kterých máme často málo a ani si to neuvědomujeme. Máte jich ve svém jídelníčku dostatek, co myslíte? Hlavním zdrojem vitamínu C je ovoce a zelenina, které si můžeme dopřát jako odpolední svačinu nebo přílohu k hlavnímu jídlu. Nezapomeňte ani na vitamín B, který obsahují třeba slunečnicová a dýňová semínka a mléčné výrobky. Pokud máte ve své stravě vitamínů málo a samotná zelenina nebo ovoce není úplně vaše oblíbené jídlo, zkuste smoothie. Nápoj z ovoce a zeleniny nebo jejich kombinace připravíte jednoduše, stačí suroviny nakrájet, přidat vodu nebo mléko a smoothie mixér se postará o ostatní a vyrobí lahodný nápoj plný vitamínů i chuti. Výhodou je, že si můžete nakombinovat vaše oblíbené druhy a chuť celého smoothie si tak dopřát přesně podle svých představ. Bát se nemusíte ani bylinek, semínek nebo netradičních druhů ovoce. Vaše tělo vám za přísun vitamínů poděkuje odolností před výkyvy počasí.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód