Hubněte golfem!

Léto je tu a s ním i čas, kdy chtě nechtě více odhalujeme své tělo. Horké a slunečné počasí nás k tomu totiž přímo nutí. V letních dnech také všemožné aktivity směřujeme z interiérů ven do přírody. To platí i pro sport. Pokud jste o golfu dosud neuvažovali, možná byste měli začít. Je to totiž skvělé propojení pobytu v přírodě, při kterém můžete čerpat sluneční paprsky, ale také sport, který vás posílí i protáhne.

Hubněte golfem!

Golf je skvělou alternativou pro ty, které běhání nebaví, posilovně se vyhýbají velkým obloukem a ani cyklistika pro ně není to pravé ořechové. Zkuste zhubnout a vylepšit si svou kondici golfem. Tato zdánlivě snadná pohybová aktivita se v poslední době stává skutečným sportovním hitem. Nepřetěžujete při něm klouby, účinně posílíte svaly celého těla a spálíte nemalé množství kalorií. Ten, kdo golf nezkusí, často nevěří, o jak náročnou aktivitu se jedná. Rozhodně totiž nejde o poklidnou procházku přírodou. Čeká vás několikakilometrová svižná chůze, navíc se zátěží v podobě golfového bagu na zádech.  Za jednu hodinu spálíte přibližně 300 kalorií, což je zhruba tolik jako při jízdě na kole v náročném terénu. Navíc zapojíte celé tělo, a to pěkně rovnoměrně.

Mezi další nesporné výhody golfu patří to, že u něj nerozhoduje věk, zdravotní dispozice ani společenské postavení. Je snadno dostupný všem, v České republice neustále přibývají nová a nová golfová hřiště. Pokud si chcete golf vyzkoušet, nepotřebujete žádné vlastní golfové vybavení, na hřišti vám běžně golfové hole i míčky za poplatek zapůjčí. Teprve ve chvíli, kdy se rozhodnete golfu věnovat více, je načase pořídit vybavení vlastní. Tou nejjednodušší cestou je zakoupit si kompletní set pro začátečníky, který obsahuje základní golfové hole, jež jsou umístěné v praktickém bagu, takže se vám budou dobře přenášet. Časem můžete svou hru vylepšit pomocí nejrůznějších golfových doplňků. S golfem je spojena i etiketa v oblékání, proto si nezapomeňte pořídit golfové oblečení, které bude nejen reprezentativní, ale také funkční. A pak už jen vyrazte na hřiště tento krásný sport vyzkoušet.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód