Gynekologické potíže pohledem čínské medicíny

Gynekologické potíže pohledem čínské medicíny

Intimní nebo také gynekologické problémy jsou pro řadu žen velmi nepříjemnou záležitostí, která navíc negativně ovlivňuje jejich celkové zdraví. Dnes však není výjimečné navštěvovat gynekologa s nejrůznějšími záněty, výtoky a dalšími nepříjemnostmi i několikrát do roka. Pokud se i vám neustále vrací jedna a tatáž diagnóza a nevíte si s ní rady, možná se vám bude hodit trochu alternativní pohled – ten podle TCM.

Tradiční čínská medicína má u nás už poměrně dlouhou tradici, navzdory tomu však stále řada lidí neví, co si pod tímto pojmem představit. Nejde totiž zdaleka jen o akupunkturu, alias vpichování jehliček do důležitých tělesných bodů. Její součást tvoří také masáže, baňkování, fytoterapie a nezbytná dietetická a pohybová doporučení. Tradiční čínská medicína vnímá tělo jako celek, a proto si často poradí i tam, kde klasické úzce zacílené medicíně dochází dech.

 

Neplodnost byla ve staré Číně ožehavým tématem

Přesně tak, nejde jen o problém moderní doby. Potýkaly se s ním už ženy v dobách konfucianismu, kdy byly málo početné nebo dokonce bezdětné rodiny zařazeny na společenském žebříčku velmi nízko. Léčebný systém neplodnosti se tedy v TCM rozvíjí už několik tisíc let, a to v mnoha směrech. A jak vlastně vypadá taková gynekologie „po čínsku?“

 

Vyšetření se obejde bez doteků

Vstupního pohovoru ani vyšetření vůbec není třeba se bát. Terapeut se vás bude ptát na množství otázek o vašem zdraví a životním stylu, a vyžádá si lékařské zprávy o vašich gynekologických potížích. Provede diagnostiku jazyka (pohledem) a pulzu, a poté stanoví vhodnou terapii, přívětivou k vašim časovým i finančním možnostem.

Cílem je celková harmonizace organismu po psychické i fyzické stránce. Mezi fyzické příčiny potíží patří zejména energetická nedostatečnost nebo málo vyživená krev, psychická rovina potíží pak mívá původ zejména ve vysokém stresu nebo negativním zážitku s dětství. Zeptejte se samy sebe: ptal se někdy váš gynekolog na něco podobného?

 

Menstruace – základní kámen ženského zdraví

Na cestě za dítětem je prvním důležitým bodem paradoxně pravidelná menstruace. Bohužel u žen, které v minulosti dlouho užívaly antikoncepci nebo jim byla nasazena velmi časně, jsou původní potíže zakryty a je třeba se jim věnovat s o to větší intenzitou. Ale nemusíte mít výčitky, pokud i vy do této kategorie paříte – nic není ztraceno.

 

Najděte si svého „čínského“ gynekologa

Na ženské potíže se u nás specializuje celá řada odborníků na TCM, mezi nimi i  Bc. Eva Gembalová, která se léčbu prostřednictvím tradiční čínské medicíny zajímá už od roku 2009.Své potíže k ní přicházejí řešit zejména pacientky s myomy, endometriózu či potížemi s otěhotněním. Prostřednictvím kombinace různých postupů TCM si však poradí i s opakovanými vaginálními záněty nebo přípravou na umělé oplodnění a harmonizace organismu po něm.

Zatočí však i s dalšími zdravotními obtížemi, od těch zažívacích až po problémy pohybového aparátu. Její ordinace se tak snadno může stát jakýmsi rodinným centrem zdraví, kam se všichni budou často a rádi vracet. Zajímá vás, jak vypadá první návštěva nebo se chcete o TCM jednoduše dozvědět něco víc? Navštivte stránky Cinskaterapie.cz a zjistěte více!
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód