Dřevo, kov, plast, ratan – jaký nábytek je pro zimní zahradu nejvhodnější

Zimní zahrada je svou využitelností a podstatou hodně podobná venkovní terase, která je oproti tomu otevřená a podléhá všem změnám povětrnostních vlivů. Nic nezkazíte tím, když si do zimní zahrady koupíte klasický nábytek. V tomto článku vám určitě nebudeme radit, jaký tip zvolit. Domníváme se, že je zcela na každém majiteli, jestli dá přednost malým křesílkům nebo se naopak nadchne pro prostornější sedačky, které se dají využít i k odpočinku v leže. Zaměřme se spíše na volbu materiálu.

Dřevo, kov, plast, ratan – jaký nábytek je pro zimní zahradu nejvhodnější

Nábytek do zimní zahrady ze dřeva

Nábytek do zimní zahrady ze dřeva je mezi klienty hodně oblíbený. Je sice pravdou, že se nejedná o úplně nejlevnější materiálovou volbu, ovšem při správné péči a údržbě se svým vzhledem do takových prostor hodí úplně nejvíce. Kromě toho dokáže svým majitelům sloužit i dlouhá léta po svém zakoupení. Mezi speciální druhy dřevin pak patří teakové, které je navíc odolné i proti škůdcům a všem změnám povětrnostních podmínek.

 

Plastový nábytek

Plastový nábytek do zimní zahrady předkládá jistotu opravdu levného nákupu. Na trhu asi neexistuje tip nábytku s tak nízkou pořizovací cenou. Svým vzhledem se do zahrady příliš nehodí, jedná se o nepřírodní materiál, kde se lze rozhodovat výhradně mezi barvou. Na vzory a motivy rovnou zapomeňte.

 

Nábytek z kovu

Ve spojení s přírodou se kov příliš nechvěje harmonickým splynutím. Ovšem i tak je to jedna z možností, jak si takový prostor vybavit. Kov je oblíbený pro svou odolnost vůči mechanickému poškození. Odolává jak extrémně chladným, tak i teplým klimatickým podmínkám a ani po několika letech na něm nezaznamenáte jakékoliv opotřebení. Vypořádá se s vlhkostí a je snadno omyvatelný. V chladném počasí však působí studeně a naopak.

 

Nábytek z ratanu

Mezi nejlukrativnější volby nakonec spadá nábytek z ratanu. Jeho pořízením si do těchto prostor pozvete nezaměnitelnou atmosféru s příslibem exotiky. Tento nábytek doporučujeme všem trochu movitějším zájemcům, kteří si svou zimní zahradu budují jako relaxační odpočinkové místo k načerpání čerstvých sil.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód