Co jsou to noční kůrové brikety a jak se používají?

Krby a krbová kamna jsou v domácnostech stále častějším zdrojem tepla i designovým prvkem. S tím se však pojí další problém, který zní - palivo. Vybrat si můžete klasické dřevěné brikety nebo i palivové dřevo. My vám dnes ale představíme další možnost, jak topit v krbu, kterou jsou noční kůrové brikety.

Co jsou to noční kůrové brikety a jak se používají?

Kůrové noční brikety se vyrábí ze zbytků, které vznikají při řezání dřeva. Tyto zbytky a piliny se namočí a za vysokého tlaku se formují do různých tvarů briket. Najít můžete klasické čtverce i obdélníky nebo i válce. Díky vysokému tlaku se z takovýchto briket dostává pryč voda a maximální vlhkost nočních briket je tedy okolo 10 %. Na tuto hranici by klasické dřevo muselo schnout opravdu velmi dlouho.

U nočních briket se pro výrobu používá kůra, zajišťující dlouhou výhřevnost a hoření. Kousky kůry jsou k sobě stlačeny tak, že se k nim dostává vzduch hůře. Proto brikety spíše doutnají, než hoří. Tento fakt zajišťuje, že noční kůrové brikety hoří po celou noc, a vy si místo častého přikládání můžete užívat klidného spánku. Nenechte se však mýlit, noční kůrové brikety dokáží dosáhnout vysokých teplot, takže ani málo kyslíku je nedonutí vyhasnout.

Při výběru kvalitních nočních kůrových briket sledujte vždy složení. V něm by se určitě neměly objevovat různá pojiva jako lepidla a další chemikálie. Tato pojiva totiž snižují efektivnost briket a velmi snižují jejich kvalitu.

Noční kůrové brikety do krbu jsou sice cenově nákladnější, ale vydrží vám hořet opravdu dlouho a nabízí komfortní řešení pro vaše domácí vytápění.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód