Aby každá bota měla svoje místo

Už vás nebaví skladovat boty ve všech myslitelných koutech nebo každou sezónu pravidelně vyhazovat boty z té předešlé jen proto, že se na sebe v botníku příliš namačkaly a poškodily se? Už nemusíte, poradíme vám, jak vybrat ideální botník (nebo dva) právě do vaší předsíně!

Aby každá bota měla svoje místo

Policové botníky jsou evergreen

Když se řekne botník, většina z nás si představí právě něco takového. Místo, kam se vejdou i ty největší boty, protože vzdálenost mezi policemi lze libovolně upravovat. Pro domácnosti se spoustou členů takřka nezbytnost. Ovšem na druhou stranu může někdy takové řešení s ohledem na množství uschovaných bot vyžadovat velikost klasické skříně. A čím ho nahradit?

 

Pro malé předsíně se spoustou bot

Řešením mohou být třeba výklopné botníky, skládající se zpravidla z několika přihrádek uložených v šikmém úhlu. Boty do nich hladce zapadnou a po uzavření jsou uloženy tzv. nastojato. Nedochází tedy k deformacím ani potížím s přílišným stěsnáním jednotlivých párů. Bohužel se do nich obyčejně nevejdou boty vysoké. Na druhou stranu bývají často doplněny o praktickou zásuvku na lžíci nebo krém na boty.

 

Žádné místo na botník? Zavěste ho!

Že je vaše podlahová plocha omezená? Žádný problém, botník totiž může klidně viset i na stěně. Navíc uložení bot ve výši očí snáz upozorní na nepříjemné nedostatky v hygieně obuvi nebo na drobná poškození, kterých si z obvyklé výšky zkrátka nemusíte všimnout.

 

Sednout si je občas třeba

Máte potíže s nazouváním vysokých bot, nebo hledáte přívětivé řešení pro děti? Pak se vám určitě zalíbí botník lavice, jež bez obtíží pojme několik párů bot a zároveň nabídne pohodlnou sedací část s polstrováním. A můžete ji použít i jako odkládací prostor třeba na kabelku.

A doporučení na závěr? Pokud je to možné, snažte se jednotlivé botníky do předsíně jednoduše kombinovat. Žádné boty tak „nezůstanou zkrátka“ a vy nebudete muset přistupovat ke kompromisům. Ten správný botník, ale i další typy nábytku pro vaše spokojené bydlení, naleznete na Dona-shop.cz.
Zanechte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Opiště prosím bezpečnostní kód